مجموعه ترنج شما را به خرید بهترین محصولات رنگ و اپوکسی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

برای رقیق کردن رنگ روغن از چه موادی استفاده کنیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

رای رقیق کردن رنگ روغن از چه موادی استفاده کنیم؟رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از لیمو و روغن بزرکرقیق کردن رنگ روغن با استفاده از بنزینرقیق کردن رنگ روغن با استفاده از تینر

رای رقیق کردن رنگ روغن از چه موادی استفاده کنیم؟

رنگ های روغن یکی از قدیمی ترین رنگ هایی هستند که برای نمای داخلی و خارجی ساختمان های از انها استفاده می شود. اما ممکن است رقیق کردن رنگ روغن مشکلی باشد که بسیاری از افراد با ان مواجه هستند. شاید از خود بپرسید: برای رقیق کردن رنگ روغن از چه موادی استفاده کنیم؟ ما در ادامه ساده ترین راه کارها برای رقیق کردن رنگ روغن را به شما خواهیم آموخت.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از لیمو و روغن بزرک

برای رقیق کردن رنگ روغن می توانید از لیمو + روغن بزرک استفاده کنید. برای تهیه این محلول شما باید یک چهارم لیوان آب لیمو را با یک فنجان کامل روغن بزرک مخلوط کنید. به آرامی آنها را با هم مخلوط کنید.

سپس این مواد را به آرامی با رنگ خود مخلوط کنید. در حین اضافه کردن این مواد به رنگ به خوبی آن را به هم بزنید تا رنگ کاملا رقیق شود. مخلوط را به آرامی اضافه کنید تا رنگ شما بیش از اندازه رقیق نشود. هر زمان که رنگ به اندازه کافی رقیق شده بود از اضافه کردن این مخلوط به رنگ خودداری کنید.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از بنزین

از آنجا که بنزین دارای مواد خطرناکی است شما باید حتما از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنید. برای انجام این کار در فضای باز قرار بگیرید. یا این عمل را در مکان دارای تهویه مناسب انجام دهید.

در حین اضافه کردن بنزین رنگ را به آرامی به هم بزنید. اگر در حین مخلوط کردن رنگ متوجه قطعه های بزرگ و سخت شدید باید حتما آنها را خارج کرده و دور بیاندازید. زیرا احتمال رقیق شدن این قطعات رنگی وجود ندارد.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از تینر

آشنا ترین نام برای رقیق کردن رنگ روغن، تینر است. البته از تینر برای رقیق کردن رنگ های صنعتی نیز استفاده می شود. تینر علاوه بر اینکه می تواند سبب رقیق کردن رنگ روغن شود، می تواند تا اندازه بسیار زیاد خواص آن را بهبود ببخشد.

به دلیل اهمیت تینر باید حتما در انتخاب آن دقت کنید. زیرا علاوه بر رقیق کردن رنگ، برای نظافت سطح نیز به تینر نیاز خواهید داشت. تینرها دارای درجه ها و خاصیت های مختلف هستند. در نتیجه، شما باید با توجه به رنگ و مکان استفاده از رنگ، تینر مورد نیاز خود را تهیه کنید.
شما با مطالعه این متن به خوبی می دانید که برای رقیق کردن رنگ روغن می توانید از چه موادی استفاده کنید. به همین دلیل در هنگام انتخاب رنگ باید به همه نکات دقت کنید. یعنی باید بدانید برای رقیق کردن هر رنگ از چه ماده ای استفاده می شود.

زیرا قطعا نمی توانید از همان حلالی که برای رقیق کردن رنگ روغن استفاده می کنید، برای رنگ های پلاستیک، آکریلیک، اپوکسی و سایر رنگ ها استفاده کند. زیرا رقیق کردن رنگ های آکریلیک و پلاستیک بسیار کار ساده است. تنها با استفاده از آب و بدون زحمت می توانید این کار را انجام دهید.

مهندس جوهری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ترنج شما را به خرید بهترین محصولات رنگ و اپوکسی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *